نفت، گاز و انرژی

دپارتمان نفت، گاز و انرژی

با تکیه بر تجربیات چشمگیر این گروه و شرکت های زیر مجموعه در اجرای پروژه های بزرگ و موفق در سطح کشور در حوزه لرزه نگاری و اکتشافات میادین نفتی و انتقال گاز ترش، عزم راسخ این گروه جهت بکارگیری پیشینه ممتاز و توانمندیهای بالای خود در صنایع نفت، گاز و انرژی دو چندان شد که با توجه به توانمندی های منابعی و بهره جویى از سیستم هاى نوین مدیریتی، با حضور در صنعت نفت و گاز گامی نوین در راستای توسعه و تعالی بخش خصوصی در صنعت کشور بردارد.
پیرو تمرکز مدیران عالی این گروه بر توسعه فعالیت هاى این گروه در حوزه نفت و گاز و کسب سهم قابل توجهى از بازار داخلى این صنعت در کشور، بخش نفت و گاز اکنون یکى از حوزه هاى قابل توجه کسب و کار در آرمان زرین محسوب مى گردد.
خدماتی که بخش نفت، گاز و انرژی این گروه می تواند در اختیار مشتریان خود قرار دهد:
• توسعه میادین نفت و گاز (خشکى و دریا)
• انجام پروژه هاى حفارى خشکى و دریایی بصورت EPDS
• انجام پروژه های میان دست و پایین دست (احداث تاسیسات رو زمینی/ ایستگاه های تقویت فشار گاز) به روش EPC/F
• انجام مطالعات و مهندسی میادین و مخازن نفت و گاز
• تأمین تجهیزات استراتژیک صنعت نفت و گاز نظیر توربوکمپرسورهاى خطوط انتقال گاز و پالایشگاهها
• تأمین انواع کمپرسورها، توربین ها و پمپ های مورد استفاده در صنایع نفتی مطابق با نیاز مشتری
• سرمایه گذاری در بخش انتقال تکنولوژى ساخت سیستمهاى اندازه گیرى جریان نفت
• تأمین انواع تجهیزات ثابت و مخازن تحت فشار
• تأمین انواع بویلرهای مورد نیاز در صنعت نفت و گاز
• تأمین انواع ورق های فولادی دارای گریدهای خاص مورد استفاده در خطوط انتقال نفت و گاز
• ساخت سازههای فلزی متنوع در صنعت نفت و گاز
واحد حفاری:
واحد حفاری با هدف افزایش توان حفاری چاه های نفت و گاز در داخل کشور و همجنین گسترش دانش و تجربه دست اندر کاران حفاری این مرز و بوم، پا به بازار پر تکاپوی این صنعت نهاده است. این واحد با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص ، بهترین دستگاه های حفاری مجهز به سیستم تاپ درایو و امکانات استاندارد شده تا عمق 6000 متر هر گونه عملیات پیچیده حفاری را در خشکی و دریا به بهترین شکل انجام می دهد.
به همین سبب است که کارفرمایان بزرگ، اجرای عملیات حفاری بمنظور اکتشاف ، توسعه و بهره برداری از مخازن نفت و گاز، ایجاد چاه های تزریقی و انجام کلیه خدمات تخصصی مربوطه را با خیالی آسوده به آرمان زرین می سپارند.
واحد ژئوفیزیک:
شرکت های زیر مجموعه این گروه از سال 1380 فعالیت خود را در زمینه لرزه نگاری آغاز نموده است. از زمان شروع به کار این بخش، تمرکز تمامی کارشناسان بر ارائه هر چه بهتر خدمات در زمینه طراحی، برداشت داده ها، نظارت، پردازش، تفسیر و همچنین بکارگیری روشهای ویژه و مقرون به صرفه در مناطقق خشکی، دریایی و باتلاقی (TZ) بوده است. همانطور که صحه می گذارید، این امر میسر نیست مگر با سرلوحه قرار دادن دانش، نوآوری تکنیکی، کار گروهی، و بهره گیری از پیشرفته ترین فناوری ها.
واحد تأمین کالا:
معاونت تأمین کالا ارائه کلیه خدمات مربوط به تدارکات کالا و خرید تجهیزات را بر عهده دارد.
فعالیت هایی همچون تهیه مدارک سفارش و اسناد مناقصه ، تهیه لیست سازندگان معتبر ، ارزیابی فنی و اقتصادی پیشنهاد های سازندگان و فروشندگان ، صدور سفارش و یا عقد قرارداد ، بازرسی فنی حین ساخت ، حمل و نگهداری کالا، مدیریت انبارداری و تحویل کالا جهت عملیات نصب از وظایف این واحد است. این واحد که نمایندگی انحصاری شرکت ها و کارخانجات معتبر و صاحب نام اروپای غربی را داراست، تجهیزات خطوط لوله نفت و گاز در پالایشگاه ها و کارخانجات پتروشیمی را تأمین می کند.
واحد مکانیک:
واحد مکانیک در بخش های مختلف تهیه و تدارکات کالا در پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت می نماید. این واحد توانایی تأمین اقلام توربو- کمپرسور ، پمپ و کمپرسور را در ابعاد و سایز های مختلف، توربین های 5 تا 25 مگاوات، اسکرابر، فیلتر، ماشین آلات، کولر هوایی و... را داراست. در این واحد امکان تأمین تمامی اقلام مورد نیاز پروژه های ملی وجود دارد.
واحد پایپینگ:
این واحد قادر به تأمین تجهیزات مورد نیاز در این بخش شامل انواع لوله، اتصالات، شیرآلات، فلنچ، پیچ و مهره، واشرهای صنعتی و.... است. از این رو با حضور در مناقصات برگزار شده توسط کارفرمایان و شرکت های پیمانکار نفت و گاز و پتروشیمی؛ نقش موثری در جهت پیشبرد اهداف این صنایع ایفا می کند.